Pondělí - Pátek: 7:30 - 17:30

O jídelně OAZA

Jídelnu a prodejnu zdravé výživy OAZA jsme jako první lakto-ovo-vegetariánskou jídelnu v Brně otevřeli v roce 1991.

Byl to výsledek desetiletých zkušeností, které jsme získali vařením na jógových táborech a pořádáním přednášek s ochutnávkami o zdravé výživě pro veřejnost i pro kuchařky ze školních zařízení. Teoretické poznatky jsme získali studiem mnoha směrů alternativní výživy a nejnovějších poznatků ve spolupráci s lékaři a vědeckými pracovníky.

Recepty jídel, které připravujeme, vycházejí hlavně z tradic české kuchyně, což je pro nás nejvhodnější z hlediska zeměpisné polohy, klimatu i mentality. Suroviny, které používáme, pocházejí především z lokálních zdrojů a také ochucení jídel odpovídá našim zvyklostem. Proto většině našich zákazníků ani nepřijde, že jedí něco výrazně odlišného od toho, na co jsou zvyklí. A přesto naše jídla, která jsou nízkokalorická, jim chutnají a jsou lehce stravitelná.

Naší snahou je ukázat zájemcům o zdravý způsob života, že zdravou stravu lze připravovat jednoduše, chutně a také levněji než masitou stravu.

Denně vaříme jídla vhodná pro většinu diet, např. diabetickou, bezlepkovou, veganskou atd. Hlavní jídla apřílohy prodáváme zvlášť, takže si každý zákazník může objednat jakékoliv jídlo s libovolnou přílohou a také s několika druhy salátů. A přesto ceny našich jídel jsou podstatně nižší než v běžných restauracích. Další výhodou je, že si zákazníci u nás mohou koupit všechny suroviny, potřebné k přípravě těchto jídel.

Zkuste nás také navštívit a zjistíte, že stravovat se zdravě je mnohem snadnější, než jste si představovali.